Stanislav Flekač

Koordinátor programů v Jihovýchodní Asii 

 

Moje cesta do neziskového sektoru, potažmo k rozvojové spolupráci, začala mým studiem na Fakultě tropického zemědělství (bývalý Institut tropů a subtropů) na České zemědělské univerzitě v pražském Suchdole, kde jsme absolvoval bakalářské i magisterské studium. Hned první semestr jsem věděl, že tento obor je pro mě ten pravý, hodně práce ve "fieldu" a málo v kanceláři.

V rámci mého studia jsem se zúčastnil letní školy "From net to spoon", věnující se rybářství (chov, lov, zpracování, marketing), v Kambodži. Tato zkušenost u mě poté probudila zájem o region jihovýchodní Asie. Ten jsem si také soukromě v dalších letech procestoval.

K tématu rybářství jsem se vrátil ve své diplomové práci, ve které jsem zpracoval analýzu hodnotového řetězce produkce ryb v Kambodži pod vedením docentky Petry Chaloupkové. Součástí mé diplomky byl i sběr dat v terénu ve třech kambodžských provinciích.

Krátce po škole jsem nastoupil do České rozvojové agentury, kde jsem nasbíral další zkušenosti, které teď mohu spolu s odbornými znalostmi ze studia využít v rámci práce pro Diakonii v Kambodži. A o tom je tento blog.

Názory zde uvedené jsou mé vlastní a nemusí vyjadřovat stanovisko Diakonie ČCE.